Workshop Επισκεπτών - Volunteer Academy

Σάββατο 16 Ιουλίου 2016
Αίθουσα Παλαιοί Φούρνοι"

ΩΡΑ
ΤΙΤΛΟΣ
ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ/ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ
11:00 – 12:00 Εθελοντισμός: Η Δύναμη της Προσφοράς Ελισάβετ Γεωργίου, Εργασιακή Ψυχολόγος - Ψυχοθεραπεύτρια, Σύμβουλος Επαγγελματικής Καθοδήγησης, Υπεύθυνη Προγράμματος Εθελοντισμού του Κέντρου ειδικής Αγωγής Μαργαρίτα
12:15 – 13:15 Ο ρόλος των Soft Skills Παναγιώτης Ντούσκας, Management Consultant, Environmentalist, Business Excellence & Personal Growth Coach
13:30 – 14:30 H Mετάβαση από το «Θέλω» στο «Μπορώ» του Εθελοντισμού Ελένη Χριστοδούλου, Life & Relationship Coach, Live Your Words | Life Coaching
14:45 – 15:45 Η επιλογή ΜΚΟ & του κατάλληλου εθελοντικού προγράμματος Δημήτρης Μιχαηλίδης, Δημοσιογράφος στα Αγρονέα
16:00 – 17:00 Οι Αξίες του Εθελοντισμού στην Πράξη Γιάννης Γεωργακόπουλος, Executive, Business & Life Coach, ACC, MSc Economics & Finance, Επιστημονικός Συνεργάτης – Life Clinic Group
17:15 – 18:15 Θετική Σκέψη και Στάση Ζωής Βαλεντίνα Κόρδη, Strategic Intervention Coach for Executives & Entrepreneurs
   
    
Workshop Στελεχών ΜΚΟ

Κυριακή 17 Ιουλίου 2016
Αίθουσα "Παλαιοί Φούρνοι"

ΩΡΑ
ΤΙΤΛΟΣ
ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ/ΕΙΣΗΓΗΤΡΙΑ
11:00 – 12:00 Η Εκπαίδευση στη Διαχείριση & Αξιοποίηση των Εθελοντών Μαριλένα Γιαννοπούλου, Τμήμα Ανθρώπινου Δυναμικού Praksis
12:15 – 13:15 Η διαδικασία της Συνέντευξης των Εθελοντών Βαρβάρα Ασημακοπούλου, MBA, ACC
ICF Executive  & Business Coach -Marshall Goldsmith Leadership Coach
13:30 – 14:30 Personal S.W.O.T. Analysis: Aποκωδικοποιώντας την προσωπικότητα του εθελοντή Μελίνα Ταπραντζή - Founder at Wise Greece
14:45 – 15:45 Βιωματική Εκπαίδευση Κολοκούρη Εβίτα, Συντονίστρια Λειτουργίας Forum ΗΩΣ
16:00 – 17:00 Η αξιοποίηση του Ηλεκτρονικού Μάρκετινγκ Pamela Caravas, Founder & CEO of Coaching Evolution International Ltd
17:15 – 18:15 Δημιουργώντας Επιτυχημένες Καμπάνιες Μιχάλης Λαγός, Creative Director

  

Συναυλίες

alxhmisteslogo2

keys records black live big

crewlogo

timoroslogo

dytikos peirasmos logo

VoluntaryAction

Φεστιβάλ Εθελοντισμού 2016
Το Φεστιβάλ
Η Κάτοψη
Οι Χορηγοί
Η Έκθεση
Η Δήλωση Συμμετοχής
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Γάκη Ερμίνα
Γεωργαλά Μαρία
Γιαννακοπούλου Θάλεια
Γκρίμπα Ελευθερία
Γκρουτζιέν Άννα
Γουράνιος Διονύσης
Ζαρωτιάδου Μαρία
Καρδαμίτση Ελένη
Μακρυστάθης Δημήτρης
Μαριόλη Πέπη
Μπακόπουλος Νίκος
Μπαλόγλου Ίρις
Νομικού Χριστίνα
Παπασπυροπούλου Σοφία
Πατούνης Χάρης
Πατσέλης Νίκος
Πολυχρονόπουλος Κωνσταντίνος
Σωτηρόπουλος Αλέξανδρος
Τζωρτζακάκη Κατερίνα
Φεζούδης Κωνσταντίνος
Φερεκύδου Ελίζα
Φίλη Κατερίνα
Φούντα Δώρα
Ψαρρού Στέλλα
Τα Σεμινάρια
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Caravas Pamela
Ασημακοπούλου Βαρβάρα
Γεωργακόπουλος Γιάννης
Γεωργίου Ελισάβετ
Γιαννοπούλου Μαριλένα
Κολοκούρη Εβίτα
Κόρδη Βαλεντίνα
Λαγός Mιχάλης
Μιχαηλίδης Δημήτριος
Ντούσκας Παναγιώτης
Ταπραντζή Μελίνα
Χριστοδούλου Ελένη
Η Δήλωση Συμμετοχής
Οι Παράλληλες Δράσεις
Η Ημερίδα: Ο Εθελοντισμός στην Κοινωνική Οικονομία
Το Πρόγραμμα
Η Δήλωση Συμμετοχή
Οι Εισηγητές
Ζωχιός Ιωάννης
Ηλίας Λάμπρος
Πανέλης Δημήτρης
Παπανδρέου Έλενα
Πολυχρονόπουλος Κωνσταντίνος
Ρουμελιώτης Ανδρέας
Σπινθάκης Ευάγγελος
Τακτικός Βασίλης
Φίλη Χριστίνα
Το Networking Event Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης
Το Πρόγραμμα
Η Δήλωση Συμμετοχή
Οι Εταιρίες που Συμμετέχουν
Οι Εισηγητές
Κατσούλη Κατερίνα
Παπαδοπούλου Σούμι
Πρίντζης Αθάνασιος
Σλάμαρης Θωμάς
Φερεκύδου Ελίζα
Φίλη Κατερίνα
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Επιτροπή Αξιολόγησης
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Δρώμενα
Το Πρόγραμμα
Special Olympics Hellas
Yoga - Παύλος Δημητριάδης
Zumba - Έφη Καρυπίδη
Latin - Griego Latino
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής
Φεστιβάλ Εθελοντισμού 2017
Το Φεστιβάλ
Η Κάτοψη
Οι Χορηγοί
Η Έκθεση
Η Δήλωση Συμμετοχής
Η Λίστα Εκθετών
Το Συνέδριο
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Ακρωτηριανάκη Μαρία
Αντωνιάδης Ζαχαρίας
Γρηγοράκης Σωτήρης
Καραδάκης Γεώργιος-Παναγιώτης
Κωνσταντινίδης Ανδρέας
Κωνσταντοπούλου Βίκυ
Λιούτα Κορίνα
Μακρυστάθης Δημήτρης
Μελισσίδης Θανάσης
Μιχαηλίδης Δημήτριος
Πετρόπουλος Σωτήρης
Προβατά Αρετή
Σκοδρογιάννη Κυρατσώ
Ταπραντζή Μελίνα
Φήταμ Φρειδερίκος
Χρηστάκης Μιχάλης Γ.
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Σεμινάρια
Το Πρόγραμμα
Οι Εισηγητές
Γιαννούλη Βίκυ
Καρδαμίτση Ελένη
Κεφαλάς Μάνος
Μπέλκη Νέλλη
Παναγιωτοπούλου Καλλιόπη
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Βραβεία
Οι Κατηγορίες
Η Επιτροπή Αξιολόγησης
Η Δήλωση Συμμετοχής
Τα Δρώμενα
Το Πρόγραμμα
Special Olympics Hellas
Riverbed
The Mighty N
Breath After Coma
Lustin Jane
The Bonnie Nettles
Παπασωτηρίου-Πανέλης
Bike Sale & Academy
Griego Latino
Ανοιχτή Αγκαλιά
Μάθημα Zumba
Μάθημα Yoga
Ζω.Ε.Σ.
Τα μπαλόνια της αγάπης
Άγγιγμα Ζωής
Ομάδα Διαχείρισης Κρίσεων
Athens Pride
Η Τοποθεσία
Ο Διοργανωτής